«Πράσινος» και ο Αδαμαντίδης!

Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος ανακοινώνει τη μεταγραφή του αθλητή Δημήτρη Αδαμαντίδη στα τμήματα κολύμβησης και πινγκ πονγκ ΑμεΑ του Συλλόγου.

Πρόκειται για μια πολύ σημαντική προσθήκη καθώς το «τριφύλλι» έφερε στις τάξεις του τον πρωταθλητή Ελλάδας τα δύο τελευταία χρόνια στο ατομικό στην κατηγορία Τ11 του πινγκ πονγκ ενώ παράλληλα ήταν και στην πρωταθλήτρια ομάδα στο ομαδικό στην ίδια κατηγορία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το 2018 και το 2019 ο Αδαμαντίδης είχε ανάλογες επιτυχίες καθώς είχε κατακτήσει το χάλκινο στο ατομικό και το ασημένιο στο ομαδικό.

Ο 21 χρονος αθλητής που ήρθε από τον ΠΑΣΚΑ αγωνίζεται και στα πανελλήνια πρωταθλήματα κολύμβησης από το 2017 και πρωταγωνιστεί στην κατηγορία 14 φέρνοντας μετάλλια και αρκετές επιτυχίες.

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Τελευταία Νέα

«Ασημένιος» ο Βλασταράς

Ο σκοπευτής του Παναθηναϊκού Χρήστος Βλασταράς πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο Para Trap στο PT3. Αν και ο αθλητής του ΠΑΟ αγωνίστηκε για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο αγώνισμα της σκοποβολής εντούτοις πήγε εξαιρετικά και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Έδειξε ότι είναι...

Ιστορικό ξεκίνημα στο Para trap

Ο σκοπευτής του Συλλόγου Χρήστος Βλαστάρας έγινε ο πρώτος που αγωνίστηκε στο αγώνισμα ΑμεΑ του Para trap και αύριο θα διεκδικήσει ότι καλύτερο μπορεί στον τελικό. Ο Πειραιώτης σκοπευτής του «τριφυλλιού» ήταν ο πρώτος αθλητής ΑμεΑ του Συλλόγου που αγωνίστηκε στο...